Başarılı Facebook Reklamları İçin 4 İpucu

Ürün ve marka pazarlamada Facebook reklamlarının önemi tartışılmaz. Bu reklamların öne çıkmasını sağlayarak hedef kitlenizi genişletebilir ve ürün satışlarınızı artırabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken 4 yol vardır:

Reklamlardaki renk kullanımına özen göstererek dikkat çekin!

Reklamlarınızda kullanacağınız renkler, markanızın öne çıkmasına yardımcı olur. Zıt renkler kullanarak dikkati çekebileceğiniz gibi ara ara uyumlu renklerle de yumuşak geçişler sağlayabilirsiniz. Markanızın ve ürünlerinizin niteliklerini yansıtan renkler kullanmaya da özen gösterin.

 

Sahip olduğunuz markayı yansıtacak ve tanıtacak bir dil kullanmaya özen gösterin!

Reklamlarınızı yansıtacak olduğunuz sosyal medya platformları, etkili olduğu kadar reklamın ömrünü de kısa tutmaktadır. Bu nedenle mesajlarınızda ve içeriklerinizde yalın bir dil kullanmaya; kısa, öz ve estetik olmaya özen gösterin. Reklamlarınızın özgünlüğü, ilgi çekici olacaktır. Bu nedenle klişe cümlelerden uzak durun. Sosyal medya ajansı olarak imla kurallarına gerekli özeni kesinlikle göstermenizi ve olası yanlış anlaşılmaları baştan engellemenizi tavsiye ederiz. İçeriğinizin yalın ve anlaşılır olması gerektiğini unutmayın. Amaç, geniş hedef kitlesine sahip olmaksa bunun için her okura hitap edecek cümleler kullanmaya özen gösterin.

 

 

Efekt ve görsel sunuma gerekli özeni göstererek etkileşim yaratın!

Bu aşamada görsel sunum için görsel efektlerden ve fotoğraflardan faydalanmalısınız. Bunun için dikkat çekici ve temiz fotoğraflar kullanmakta fayda var. Reklamınız için belirleyeceğiniz fotoğrafın boyutları biraz küçükse dikkat çekici ve zıt renkler kullanmaya özen gösterin. Bunun için, siyah – beyaz bir zeminde kırmızı bir obje fena olmaz. Bu gibi örneklerle etki alanınızı genişletebilirsiniz. Unutmayın ki internet dünyasında görsel sunum konuşur. Bunun için görselliğe verilmesi gereken önem, oldukça yüksektir. Ayrıca tercih edeceğiniz görselin, sizin markanızı ya da mesajınızı karşı tarafa doğru şekilde aktarıp aktarmamasına özen gösterin. Vermek istediğiniz mesaj fazlaysa, birden fazla reklam oluşturmanızda fayda var.

 

Geniş hedef kitlesi için etkili hedefleme yapmanın önemini bilin!

Etkili bir hedefleme için geniş hedefleme yapmak doğru bir strateji olmayabilir. İlk önce ne için ve kim için hizmet verdiğinizi belirleyin ve makul ölçülerde hedefleme yapın. Bu sayede hedef kitlenizin kısa sürede artabilmesi mümkün olmaktadır. Reklamınızı oluştururken işletmenizin ya da firmanızın büyüklüğüne göre hedefleme yapabilirsiniz. Eğer sadece belli bir bölgede hizmet veren bir firmaysanız, hedeflemenizi de bu lokasyon için uygulamanızda fayda var. Yaş ya da cinsiyet hedeflemesi yaparken genç kesimi saf dışı bırakacak bir hedeflemeden kaçının. Sizi tercih eden müşterilerin ilgi alanlarını analiz ederek, bu yönde hedeflemeler yapabilirsiniz.

28 Şubat 2015, Pazarlama & Reklam, Sosyal Medya kategorilerinde yazıldı ve hiç yorum yapılmadı

Etiketler: facebook, facebook reklamları, facebook hedefleme, reklam hedefleme, facebook reklam

Bir önceki yazımız Sosyal Medya Ajansı Blogu Açıldı başlıklı sayfamızda türkiye sosyal medya rakamları, facebook, twitter, pinterest, youtube, sosyal medya paketleri, instagram konularında bilgiler paylaşılmış.
Başarılı Facebook Reklamları İçin 4 İpucu E-Ticaret Eticaret