Birden Fazla Instagram Hesabını Nasıl Yönetirsiniz

Instagram, sosyal ağlar arasında otoritesini kazanmış ve kazanmaya da devam eden bir yapı olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle görsel tema üzerine inşa edilen bir sosyal medya mecrası olması nedeni ile reklam şirketlerinin de ilgisini çekmeyi başarması ile de takdir kazanmayı başarmış vaziyette. Birçok firma dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Instagram’da yerini sağlamlaştırabilmek için 3-4 hatta çoğu zaman 10’u geçen sayıda hesap ile etkin olmaya çalışıyor. Hal böyle olunca hesapların eş zamanlı kontrolü, ayrı bir şekilde yönetilmesini mümkün kılan bir alt yapıya ulaşmakta da büyük zorluklar yaşanıyor. Tabi bu durum detaylı araştırma yapmazsanız geçerli.

Sosyal medya reklamcılık basamaklarının artık neredeyse temelini oluşturuyor. İnsanların sürekli olarak etkin olduğu bu ağların etkin kullanımı iyi bir imaj yakalayabilme fırsatını da sizlere sunuyor. Doğru bir sosyal medya ajansı ile çalışmanız dahilinde sonuca ulaşmanız hiç de tesadüf olarak yorumlanmayacak bir meziyet statüsündedir. Instagram her ne kadar reklam statüsünde Facebook, Twitter gibi ağların aksine geride kalsa da birçok firmanın – özellikle giyim firmaları – Instagram sosyal medya platformu sayesinde daha fazla müşteriye ulaştığını söylemek mümkün. Yaptıkları tek şey ise büyük kitlelere ulaşan 3-4 Instagram hesabını eş zamanlı ve kaliteli bir şekilde yönetebilmek. Bu bağlamda size rehber olacak bu yazımızda birçok Instagram hesabını yönetme işlemi için hangi uygulamaları tercih edebileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

 

Instagram’da Toplu Hesap Yönetimi

Instagram’da Toplu Hesap Yönetimi

Facebook, Twitter gibi en popüler sosyal medya platformlarında durum çok muazzam ve işlevsel olarak idare edilebiliyor. Firmalara birkaç sosyal ağ hesabını kontrol etme fırsatını sunan bu iki sosyal medya devinin aksine Instagram, logout / login kavramlarını ardışık kullanmadan çok sayıda hesabı eş zamanlı kullanmanızı mümkün kılmıyor. Bu bağlamda çeşitli uygulamalar bu listemizi süsleyecek. Uygulamalardan birini tercih etmek ise size kalmış.

İlk uygulamamız, Primary adı ile karşımıza çıkan yaklaşık 7 MB boyutunda bir uygulama. Birden fazla hesabı eş zamanlı kullanmanıza imkan tanıyan Primary, tüm yorumları takip etmeniz için de geliştirilmiş vaziyette. Bu kadar fonksiyonel ve hayati bir öneme sahip olan uygulama ise sadece 1.99 Amerikan Doları değerinde.

 

Instagram Uygulamaları

Instagram Uygulamaları

Mobil tabanlı diğer uygulamamız ise Fotogramme, 10 MB’a ulaşan bu uygulama aynı zamanda eşsiz bir deneyim yaşayabilmeniz için de size büyük avantajlar sağlıyor. Takip edenlerin, takip etmeyenlerin kısacası ak koyun ile kara koyunun ayırt edebildiği bu uygulamada, en çok gönderilerini beğendiğiniz hesapların ana sayfanızda belirmesine imkan tanıyor ve takip etseniz de paylaştığı içeriklere pek de bayılmadığınız insanların gönderilerini ana sayfanızda görme sorunsalından da kurtuluyorsunuz. Sizin, firmanız için değerli olan hashtagleri takibe alarak, sektördeki rekabeti de takip etme imkanını yakalıyorsunuz. Diğer uygulamada bahsettiğimiz üzere bu uygulamada da sosyal medya ajansı firmaları tarafından tercih edilen çoklu sosyal medya hesap yönetimi etkin ve gayet fonksiyonel şekilde size sunulmuş durumda.

06 Şubat 2015, Pazarlama & Reklam, Sosyal Medya kategorilerinde yazıldı ve hiç yorum yapılmadı

Etiketler: Instagram, sosyal ağlar, sosyal medya reklam, Facebook, Twitter, sosyal medya hesap yönetimi, Instagram uygulamaları

Bir önceki yazımız Sosyal Medya Ajansı Blogu Açıldı başlıklı sayfamızda türkiye sosyal medya rakamları, facebook, twitter, pinterest, youtube, sosyal medya paketleri, instagram konularında bilgiler paylaşılmış.
Birden Fazla Instagram Hesabını Nasıl Yönetirsiniz E-Ticaret Eticaret