Şu anda hedef kitle ile ilgili blog yazılarımızı hedef kitle etiketi ile aramaktasınız. hedef kitle hakkında detaylı yazılarımızı bir alt kısımda bulabilirsiniz.

Eğer hedef kitle ile ilgili yeterli yazıya ulaşamazsanız, hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da projelerinizi hayata geçirmek isterseniz lütfen bizim ile iletişime geçiniz.
21:47, 06 Mart 2015
Kaliteli İçerik Nasıl Oluşturulur?

Bir sektörde kalıcı olabilmek, daha doğrusu zirve basamaklarını adım adım tırmanabilmek için dijital ortamda pazarlamanın ve sosyal medya kavramının etkin kullanımının ne kadar önemli olduğundan tartışmasız bir gerçektedir. Hele ki bahsedilen sektör dijital sektörlerden bir tanesiyse, içerik yönetiminin de oldukça önemli olduğundan bahsedebiliriz. Sektörde var olan firmaların arasında kendimize yer edinebilmek ve gerçek anlamda başarılı bir platform inşa edebilmek adına, içerik konusunda kusursuzu okuyucuya yani potansiyel müşteriye sunabilmek gerekir. Onları memnun etmeye çalışmak için en temel kavram, içeriklerin ziyaretçilerin beklentileri göz önünde bulundurularak şekillendirilmesidir. Sosyal medya yönetimi konusunda ülkenin önde gelen ajanslarından biri olan Creamive, sizler için çözümü bu yazıda inceledi. Sizler de detaylı olarak yazının sonuna kadar anlatılanları dikkate alırsanız, doğru ve takipçi odaklı içeriğin nasıl hazırlanacağını çözümleyebilirsiniz.

01:05, 11 Temmuz 2015
Dikkat Çekici Tweetler İçin Tavsiyeler

Paylaştığınız tweetlerin yeterli ilgiyi görememelerinden şikayetçiyseniz, uygulamanız gereken 6 basit yöntem vardır. Gün içerisinde yaklaşık 500 milyon kadar tweet paylaşımı yapılmaktadır. Bu tweetler arasından öne çıkmak oldukça zor gibi görünse de, kolay bir şekilde öne çıkabilmenin de ipuçları vardır. Bu ipuçlarından yardım alarak tweetlerinzi öne çıkarmak istiyorsanız makalemizin devamını okuyunuz.

14:39, 28 Şubat 2015
Başarılı Facebook Reklamları İçin 4 İpucu

Ürün ve marka pazarlamada Facebook reklamlarının önemi tartışılmaz. Bu reklamların öne çıkmasını sağlayarak hedef kitlenizi genişletebilir ve ürün satışlarınızı artırabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken 4 yol vardır:

23:54, 12 Şubat 2015
Sektörünüze En Uygun Fotoğraf Paylaşım Siteleri

Fotoğraf ile süslenen reklamların, yazılı metinlere göre her daim ilgi çekici olduğu artık herkesin kabul ettiği bir gerçek durumunda. Özellikle de kaliteli süslemeler ile kullanıcıya sunulan görsellerin, beklenenin üzerinde etki yaratmayı başardığını söylemek mümkün. Tabii bu paylaşımlar öncesinde sektörünüzün en çok hangi fotoğraf paylaşım sitesine daha uygun olduğunu doğru bir şekilde analiz etmek gerekiyor. Bu işe girişip, hüsranla karşılaşmaktansa sektörde adını duyurmayı başarmış sosyal medya ajanslarının tavsiyeleri ile yola başlamak oldukça önemlidir. Zira adresin hangi kitleler tarafından kullanıldığı ve nasıl bir takipçi portföyünün olduğunu araştırarak işe girişmek, sizi kısa sürede sonuca ulaştırmayı başaracaktır.

18:00, 20 Kasım 2014
Facebook Pazarlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Facebook bilindiği üzere dünyanın en büyük sosyal medya platformudur. Bu sıfatı ise sarsılmaz bir şekilde elinde tutmaktadır çünkü son verilere göre 1.35 milyar aylık aktif kullanıcıya sahiptir. Sahip olduğu bu muazzam istatistiki veri ise her geçen ay hızlı bir şekilde yükselmektedir. Geçtiğimiz yıldan bu yana aktif kullanıcı sayısı ise %12 oranında artmıştır. Bu da düzenli bir şekilde kullanıcı sayısını artırdığını göstermektedir.

Genel olarak bakıldığında ise, bir başka sosyal medya mecrasının şu anda 1 milyar barajına yaklaşabilmesi hem toplam kayıtlı kullanıcı sayısı olarak hem de aylık aktif kullanıcı sayısı olarak pek de mümkün görünmemektedir. İşte bu nedenle de Facebook pazarlaması, tüm dijital pazarlama alternatifleri arasında kendisine çok önemli bir yer edinebilmektedir.