Şu anda instagram ile ilgili blog yazılarımızı instagram etiketi ile aramaktasınız. instagram hakkında detaylı yazılarımızı bir alt kısımda bulabilirsiniz.

Eğer instagram ile ilgili yeterli yazıya ulaşamazsanız, hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da projelerinizi hayata geçirmek isterseniz lütfen bizim ile iletişime geçiniz.
13:45, 02 Mart 2015
Instagram’da Takipçi Kazanmak İçin 10 İpucu

Instagram aktif kullanıcı sayılarının Twitter’ı geçtiği şu dönemde, tanıtım ve pazarlama yöntemlerine sağladığı kazanç da artış göstermektedir. Instagram’a birkaç saniyede üye olarak, ürün ve marka tanıtımınızı yapmak için sosyal medya pazarlama yöntemlerinize dahil edebilirsiniz. Kurumsal bir Instagram hesabı açarken, paylaşacağınız fotoğrafların içerikleri, marka ve ürününüz ile bağdaşmalıdır. Bu sayede daha çok kullanıcıya ulaşmayı hedeflemiş olursunuz. Eğer verdiğiniz hizmet fotoğraf içeriği oluşturacak yapıda değilse, uygulamanız gereken bazı adımlar vardır. Instagram’da takipçi kazanmak için yapmanız gereken 10 ipucu makalemizin devamındadır.

18:58, 24 Şubat 2015
Facebook Kalıcı Hesap Silme İşlemi

Facebook hesabınızı, herhangi bir nedenden dolayı tamamen silmek istiyorsanız, izlemeniz gereken adımlar aşağıdadır. Unutmayın ki bu işlem, hesabın kapanmasını değil; tamamen silinerek ortadan kaldırılmasını hedeflemektedir. İşlemin uygulanmasından 14 gün sonra facebook hesabı tamamen silinmiş olur. Bu süre içerisinde tekrar hesaba girmeye çalışırsanız, hesabı aktifleştirmiş ve silme işlemini iptal etmiş olursunuz. Yani facebook, bu kararı uygulamaktan vazgeçmeniz adına 14 gün mühlet veriyor. Bu sürenin sonunda ise, hesap tüm geçmişiyle ortadan yok oluyor. Dilerseniz hesabın bir kopyasını bilgisayara indirmek de mümkün. Bunun için adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu işlem geri dönüşüm olmaksızın uygulandığı için, Sosyal Medya Ajansı olarak hesabınızın kopyasını ya da önemli bilgilerinizi ve fotoğraflarınızı elinizde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

23:54, 12 Şubat 2015
Sektörünüze En Uygun Fotoğraf Paylaşım Siteleri

Fotoğraf ile süslenen reklamların, yazılı metinlere göre her daim ilgi çekici olduğu artık herkesin kabul ettiği bir gerçek durumunda. Özellikle de kaliteli süslemeler ile kullanıcıya sunulan görsellerin, beklenenin üzerinde etki yaratmayı başardığını söylemek mümkün. Tabii bu paylaşımlar öncesinde sektörünüzün en çok hangi fotoğraf paylaşım sitesine daha uygun olduğunu doğru bir şekilde analiz etmek gerekiyor. Bu işe girişip, hüsranla karşılaşmaktansa sektörde adını duyurmayı başarmış sosyal medya ajanslarının tavsiyeleri ile yola başlamak oldukça önemlidir. Zira adresin hangi kitleler tarafından kullanıldığı ve nasıl bir takipçi portföyünün olduğunu araştırarak işe girişmek, sizi kısa sürede sonuca ulaştırmayı başaracaktır.

17:31, 06 Şubat 2015
Birden Fazla Instagram Hesabını Nasıl Yönetirsiniz

Instagram, sosyal ağlar arasında otoritesini kazanmış ve kazanmaya da devam eden bir yapı olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle görsel tema üzerine inşa edilen bir sosyal medya mecrası olması nedeni ile reklam şirketlerinin de ilgisini çekmeyi başarması ile de takdir kazanmayı başarmış vaziyette. Birçok firma dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Instagram’da yerini sağlamlaştırabilmek için 3-4 hatta çoğu zaman 10’u geçen sayıda hesap ile etkin olmaya çalışıyor. Hal böyle olunca hesapların eş zamanlı kontrolü, ayrı bir şekilde yönetilmesini mümkün kılan bir alt yapıya ulaşmakta da büyük zorluklar yaşanıyor. Tabi bu durum detaylı araştırma yapmazsanız geçerli.

09:41, 30 Ocak 2015
Markaların Sosyal Medya Kullanımı İçin Tavsiyeler

İletişim alanında yaşanan gelişmelerin meydana getirdiği her an ulaşılabilir olmak bireysel anlamda insanları mutlu ettiği gibi pek çok sektör için önemli avantajlar içermektedir. Özellikle internette sağlanan görünürlüğü reklamcılık alanında doğru metotlarla kullandığımızda pazarlama sektörü başarılı satış grafikleri yakalayabilmektedir. Oluşturulan sosyal medya platformları sayesinde milyonlarca kullanıcının ortak paylaşımları sayesinde farklı sektörler içerisindeki markalar, etkili reklam kampanyaları yürütmektedir. Facebook ise başlı başına bir ağ olarak karşımıza çıkmakta kullanıcı sayısının 1 milyarı aştığı düşünülürse bu geniş potansiyelin çok iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerektiği de anlaşılacaktır. Ardından gelen Twitter da önemli bir kitleye hitap etmekte ve kullanılacak özel teknikler bu alanda da firmanızın çok fazla retweet alarak popülaritenizin artmasını sağlayacaktır. Instagram ise yıldızı giderek parlayan bir sosyal medya paylaşım sitesi olarak farklı bir alternatif olarak karşınıza çıkabilmektedir.

22:14, 14 Ocak 2015
Sosyal Medya Etkileşimi

Bundan 10 yıl öncesine kadar hepimiz bir MSN Messenger kullanıcısıydık. Şimdi ki gibi telefonlarda bu kadar gelişmiş değildi. Bilgisayarı kullanabildiğimiz sürece Messenger açardık ve bu şekilde iletişim kurabilirdik. Şu an ise sosyal medya o kadar gelişmiş durumda ki insanlarla iletişim kurabileceğimiz yüzlerce program var. Teknolojinin gelişimiyle sosyal medya gelişimi birbiriyle paraleldir.

14:47, 08 Ocak 2015
Instagram`ı Reklam Odaklı Kullanmak

Sosyal ağların kullanımı her geçen gün biraz daha artıyor. Özellikle mobil cihazların sisteme entegrasyonu sayesinde sosyal ağlar oldukça büyük bir kitleye hitap eder hale geldi. Bu ağlar arasında reklam organizasyonu konusunda en büyük avantajlar sunanlardan biri de şüphesiz Instagram’dır. Instagram’ı diğer sosyal medya mecralarından ayıran ve reklam konusunda tercih edilebilir kılan en büyük avantajı ise fotoğraf vasıtası ile reklam yapabilmenize olanak sağlamasıdır. Bunu etkin olarak kullandığınız takdirde hiçbir ücret ödemeden büyük kitlelere ulaşmanın eşsiz hazzını yaşayabilirsiniz. Ancak Instagram vasıtası ile iyi bir yerlere gelebilmenin en büyük destekçisi sosyal medya ajansı ile çalışmaktır.

15:30, 02 Aralık 2014
Facebook İstatistikleri 2014

Facebook, bilindiği üzere 4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından Amerika’da Harvard Üniversitesi öğrencileri için kurulmuş küçük bir öğrenci sosyal ağıydı. Ardından, Bostan etrafındaki tüm üniversitelere yayılmayı başardı ve ilk senenin sonunda ABD’deki üniversitelerin tamamı Facebook sosyal medya platformunda yer alıyordu. Sonrasında ise Facebook tüm dünya üniversitelerine yavaş yavaş yayılmaya başladı. Ülkemize ise ilk defa 2007 yılında popülerleşmeye başladı ancak sadece İngilizce olarak kullanılabilmesi nedeniyle, kısıtlı bir kitleye yayılmıştı. Ancak, Türkçe dil seçeneği gelmesi ile birlikte tüm Türkiye’ye hızlı bir şekilde ulaşmayı başardı.

Bu yazımızda ise, Facebook’un 2014 global istatistiklerine (Kasım 2014 verileri) göz atacağız ve kısa olarak inceleyeceğiz.

01:44, 15 Kasım 2014
Sosyal Medya Ajansı Blogu Açıldı

CREAMIVE sosyal medya ajansı olarak geçtiğimiz aylarda Facebook Uygulaması (sosyal medya ajansı) adlı internet sitemizi yayına almıştık. Bu internet sitesinde hazır paketler içerisinde Facebook danışmanlığı, Facebook Yönetimi, Twitter Reklamları, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Tanıtım Videosu, Tanıtım Yazısı gibi başlıklarda hazır paketleri sunmayı amaçlamaktayız. Sosyal Medya Paketleri içerisinde de markanıza özel olarak ek ya da sabit hizmetleri alarak, firmanızın sosyal ağlardaki bilinirliğini ve kurumsal imajınızı artırmanız mümkün olacaktır.