Şu anda mobil reklam gelirleri ile ilgili blog yazılarımızı mobil reklam gelirleri etiketi ile aramaktasınız. mobil reklam gelirleri hakkında detaylı yazılarımızı bir alt kısımda bulabilirsiniz.

Eğer mobil reklam gelirleri ile ilgili yeterli yazıya ulaşamazsanız, hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da projelerinizi hayata geçirmek isterseniz lütfen bizim ile iletişime geçiniz.
08:39, 21 Şubat 2015
Twitter İstatistikleri 2014 - 2015

Sosyal medya ağlarının yaygınlaşması, insanların bu sektöre rağbet göstermesi birçok projenin artık global boyuta ulaşmasına imkan tanıdı. Facebook’un yarattığı ekolün izinden giden ve gerçekten çok farklı bir sistemi yaratmayı başaran Twitter da bu sosyal medya platformları arasında gösterilebilecek niteliğe sahiptir. Milyonlarca insanın her gün düzenli olarak takip ettiği bir site olmayı başaran Twitter, sektörün de önde gelen isimlerinden biri olmayı başardı. Yaptığı akıllı çalışmalar ve başarılı alt yapısı ile de fark yaratmayı başaran Twitter, sayısal veriler ile de büyüklüğünü piyasaya kanıtlıyor.

09:13, 23 Aralık 2014
Twitter Reklam İstatistikleri

Twitter, dünyada ve özellikle de ülkemizde en etkin kullanılan 2. sosyal medya platformu. Twitter yaklaşık 750 milyon kayıtlı kullanıcı sayısına sahip olsa da, sadece 250 milyon gerçek kullanıcıya sahiptir. Bunun nedeni ise sahte ve reklam hesapları.

Farklı ülkelerde 2. sıra değişiyor olsa da neredeyse tüm ülkelerde en aktif kullanılan sosyal ağ Facebook oluyor. Biz ise bu yazımızda dünyayı, Türkiye’yi ve Twitter’ın merkezi Amerika’yı göz önünde bulundurarak 2 numaralı sosyal ağı ve bu mecranın reklam istatistiklerini inceleyeceğiz.

15:30, 02 Aralık 2014
Facebook İstatistikleri 2014

Facebook, bilindiği üzere 4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından Amerika’da Harvard Üniversitesi öğrencileri için kurulmuş küçük bir öğrenci sosyal ağıydı. Ardından, Bostan etrafındaki tüm üniversitelere yayılmayı başardı ve ilk senenin sonunda ABD’deki üniversitelerin tamamı Facebook sosyal medya platformunda yer alıyordu. Sonrasında ise Facebook tüm dünya üniversitelerine yavaş yavaş yayılmaya başladı. Ülkemize ise ilk defa 2007 yılında popülerleşmeye başladı ancak sadece İngilizce olarak kullanılabilmesi nedeniyle, kısıtlı bir kitleye yayılmıştı. Ancak, Türkçe dil seçeneği gelmesi ile birlikte tüm Türkiye’ye hızlı bir şekilde ulaşmayı başardı.

Bu yazımızda ise, Facebook’un 2014 global istatistiklerine (Kasım 2014 verileri) göz atacağız ve kısa olarak inceleyeceğiz.