Şu anda twitter ile ilgili blog yazılarımızı twitter etiketi ile aramaktasınız. twitter hakkında detaylı yazılarımızı bir alt kısımda bulabilirsiniz.

Eğer twitter ile ilgili yeterli yazıya ulaşamazsanız, hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da projelerinizi hayata geçirmek isterseniz lütfen bizim ile iletişime geçiniz.
21:47, 06 Mart 2015
Kaliteli İçerik Nasıl Oluşturulur?

Bir sektörde kalıcı olabilmek, daha doğrusu zirve basamaklarını adım adım tırmanabilmek için dijital ortamda pazarlamanın ve sosyal medya kavramının etkin kullanımının ne kadar önemli olduğundan tartışmasız bir gerçektedir. Hele ki bahsedilen sektör dijital sektörlerden bir tanesiyse, içerik yönetiminin de oldukça önemli olduğundan bahsedebiliriz. Sektörde var olan firmaların arasında kendimize yer edinebilmek ve gerçek anlamda başarılı bir platform inşa edebilmek adına, içerik konusunda kusursuzu okuyucuya yani potansiyel müşteriye sunabilmek gerekir. Onları memnun etmeye çalışmak için en temel kavram, içeriklerin ziyaretçilerin beklentileri göz önünde bulundurularak şekillendirilmesidir. Sosyal medya yönetimi konusunda ülkenin önde gelen ajanslarından biri olan Creamive, sizler için çözümü bu yazıda inceledi. Sizler de detaylı olarak yazının sonuna kadar anlatılanları dikkate alırsanız, doğru ve takipçi odaklı içeriğin nasıl hazırlanacağını çözümleyebilirsiniz.

01:05, 11 Temmuz 2015
Dikkat Çekici Tweetler İçin Tavsiyeler

Paylaştığınız tweetlerin yeterli ilgiyi görememelerinden şikayetçiyseniz, uygulamanız gereken 6 basit yöntem vardır. Gün içerisinde yaklaşık 500 milyon kadar tweet paylaşımı yapılmaktadır. Bu tweetler arasından öne çıkmak oldukça zor gibi görünse de, kolay bir şekilde öne çıkabilmenin de ipuçları vardır. Bu ipuçlarından yardım alarak tweetlerinzi öne çıkarmak istiyorsanız makalemizin devamını okuyunuz.

14:29, 02 Mart 2015
Twitter`da Başarılı Bir Hashtag İçin Tavsiyeler

Sosyal medya platformlarının dili olup gündemi belirleyen hashtag’ler, doğru yöntemlerle kullanıldığında işletmenizin kazanarak yükselmesine olanak tanır. 6 kolay adımla başarılı hashtag yaratarak, gündemi belirleyin; kazanan siz olun!

13:45, 02 Mart 2015
Instagram’da Takipçi Kazanmak İçin 10 İpucu

Instagram aktif kullanıcı sayılarının Twitter’ı geçtiği şu dönemde, tanıtım ve pazarlama yöntemlerine sağladığı kazanç da artış göstermektedir. Instagram’a birkaç saniyede üye olarak, ürün ve marka tanıtımınızı yapmak için sosyal medya pazarlama yöntemlerinize dahil edebilirsiniz. Kurumsal bir Instagram hesabı açarken, paylaşacağınız fotoğrafların içerikleri, marka ve ürününüz ile bağdaşmalıdır. Bu sayede daha çok kullanıcıya ulaşmayı hedeflemiş olursunuz. Eğer verdiğiniz hizmet fotoğraf içeriği oluşturacak yapıda değilse, uygulamanız gereken bazı adımlar vardır. Instagram’da takipçi kazanmak için yapmanız gereken 10 ipucu makalemizin devamındadır.

18:58, 24 Şubat 2015
Facebook Kalıcı Hesap Silme İşlemi

Facebook hesabınızı, herhangi bir nedenden dolayı tamamen silmek istiyorsanız, izlemeniz gereken adımlar aşağıdadır. Unutmayın ki bu işlem, hesabın kapanmasını değil; tamamen silinerek ortadan kaldırılmasını hedeflemektedir. İşlemin uygulanmasından 14 gün sonra facebook hesabı tamamen silinmiş olur. Bu süre içerisinde tekrar hesaba girmeye çalışırsanız, hesabı aktifleştirmiş ve silme işlemini iptal etmiş olursunuz. Yani facebook, bu kararı uygulamaktan vazgeçmeniz adına 14 gün mühlet veriyor. Bu sürenin sonunda ise, hesap tüm geçmişiyle ortadan yok oluyor. Dilerseniz hesabın bir kopyasını bilgisayara indirmek de mümkün. Bunun için adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu işlem geri dönüşüm olmaksızın uygulandığı için, Sosyal Medya Ajansı olarak hesabınızın kopyasını ya da önemli bilgilerinizi ve fotoğraflarınızı elinizde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

08:39, 21 Şubat 2015
Twitter İstatistikleri 2014 - 2015

Sosyal medya ağlarının yaygınlaşması, insanların bu sektöre rağbet göstermesi birçok projenin artık global boyuta ulaşmasına imkan tanıdı. Facebook’un yarattığı ekolün izinden giden ve gerçekten çok farklı bir sistemi yaratmayı başaran Twitter da bu sosyal medya platformları arasında gösterilebilecek niteliğe sahiptir. Milyonlarca insanın her gün düzenli olarak takip ettiği bir site olmayı başaran Twitter, sektörün de önde gelen isimlerinden biri olmayı başardı. Yaptığı akıllı çalışmalar ve başarılı alt yapısı ile de fark yaratmayı başaran Twitter, sayısal veriler ile de büyüklüğünü piyasaya kanıtlıyor.

23:54, 12 Şubat 2015
Sektörünüze En Uygun Fotoğraf Paylaşım Siteleri

Fotoğraf ile süslenen reklamların, yazılı metinlere göre her daim ilgi çekici olduğu artık herkesin kabul ettiği bir gerçek durumunda. Özellikle de kaliteli süslemeler ile kullanıcıya sunulan görsellerin, beklenenin üzerinde etki yaratmayı başardığını söylemek mümkün. Tabii bu paylaşımlar öncesinde sektörünüzün en çok hangi fotoğraf paylaşım sitesine daha uygun olduğunu doğru bir şekilde analiz etmek gerekiyor. Bu işe girişip, hüsranla karşılaşmaktansa sektörde adını duyurmayı başarmış sosyal medya ajanslarının tavsiyeleri ile yola başlamak oldukça önemlidir. Zira adresin hangi kitleler tarafından kullanıldığı ve nasıl bir takipçi portföyünün olduğunu araştırarak işe girişmek, sizi kısa sürede sonuca ulaştırmayı başaracaktır.

17:31, 06 Şubat 2015
Birden Fazla Instagram Hesabını Nasıl Yönetirsiniz

Instagram, sosyal ağlar arasında otoritesini kazanmış ve kazanmaya da devam eden bir yapı olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle görsel tema üzerine inşa edilen bir sosyal medya mecrası olması nedeni ile reklam şirketlerinin de ilgisini çekmeyi başarması ile de takdir kazanmayı başarmış vaziyette. Birçok firma dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Instagram’da yerini sağlamlaştırabilmek için 3-4 hatta çoğu zaman 10’u geçen sayıda hesap ile etkin olmaya çalışıyor. Hal böyle olunca hesapların eş zamanlı kontrolü, ayrı bir şekilde yönetilmesini mümkün kılan bir alt yapıya ulaşmakta da büyük zorluklar yaşanıyor. Tabi bu durum detaylı araştırma yapmazsanız geçerli.

09:41, 30 Ocak 2015
Markaların Sosyal Medya Kullanımı İçin Tavsiyeler

İletişim alanında yaşanan gelişmelerin meydana getirdiği her an ulaşılabilir olmak bireysel anlamda insanları mutlu ettiği gibi pek çok sektör için önemli avantajlar içermektedir. Özellikle internette sağlanan görünürlüğü reklamcılık alanında doğru metotlarla kullandığımızda pazarlama sektörü başarılı satış grafikleri yakalayabilmektedir. Oluşturulan sosyal medya platformları sayesinde milyonlarca kullanıcının ortak paylaşımları sayesinde farklı sektörler içerisindeki markalar, etkili reklam kampanyaları yürütmektedir. Facebook ise başlı başına bir ağ olarak karşımıza çıkmakta kullanıcı sayısının 1 milyarı aştığı düşünülürse bu geniş potansiyelin çok iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerektiği de anlaşılacaktır. Ardından gelen Twitter da önemli bir kitleye hitap etmekte ve kullanılacak özel teknikler bu alanda da firmanızın çok fazla retweet alarak popülaritenizin artmasını sağlayacaktır. Instagram ise yıldızı giderek parlayan bir sosyal medya paylaşım sitesi olarak farklı bir alternatif olarak karşınıza çıkabilmektedir.

12:26, 25 Ocak 2015
Twitter`da Sevilen Bir Hesap Olmanın Sırları

Sosyal ağlar kabul etmesek bile artık günümüzün değişilmez bir parçası. Hayatımızın her anında yanımızda olan, arzularımıza yanıt veren sosyal medya mecraları, insanlar ile iletişime geçmenin anlık sıkıntılarımızı paylaşmanın, güncel konularda fikir sahibi olmanın en temel anahtarı niteliğindedir. Bu bağlamda en çok takip edilen ve en fazla ilgi gösterilen sosyal ağlardan birisi de Twitter’dır. Twitter’a ait bilgiler oldukça ilginç sonuçları karşımıza çıkarıyor. Her gün yaklaşık olarak 500 milyon tweet’in atıldığı bir platformun etkin olarak kullanıldığında nasıl sonuçlar doğurabileceğini tahmin edin. Bu kadar çok insanın kullandığı bir platformda başarılı bir konumu elde etmenin de ilgi çekici yöntemleri şüphesiz var.