Dikkat Çekici Tweetler İçin Tavsiyeler

Paylaştığınız tweetlerin yeterli ilgiyi görememelerinden şikayetçiyseniz, uygulamanız gereken 6 basit yöntem vardır. Gün içerisinde yaklaşık 500 milyon kadar tweet paylaşımı yapılmaktadır. Bu tweetler arasından öne çıkmak oldukça zor gibi görünse de, kolay bir şekilde öne çıkabilmenin de ipuçları vardır. Bu ipuçlarından yardım alarak tweetlerinzi öne çıkarmak istiyorsanız makalemizin devamını okuyunuz.

Paylaştığınız retweetleri kişiselleştirerek fark yaratın!

Bloglarda okuduğunuz makaleleri twitterda paylaşmak istiyorsanız, sizin için daha önceden hazırlanmış olan konu başlığıyla birlikte paylaşmanız mümkün olmaktadır. Ancak hazırlanan bu başlıklar, özgünlüğü ve doğal olarak da dikkat çekmeyi zedeleyen bir durumdur. Siz, bu önceden hazırlanmış yazılar yerine, kendi fikirlerinizi, yorum ya da sorularınızı yazarak paylaşımda bulunursanız, diğerleri arasında fark yaratmış olursunuz. Bu aşamada, ilgi çekici ve kısa olan başlıklar tercih ederseniz, okuyucu sayısını da artırmış olursunuz (Başarılı bir yazı!). Başlık içerisinde soru cümleleri kullanarak da ilgi çekmeyi sağlayabilirsiniz (Bunu daha önce yaptınız mı?). Başlık seçimi yaparken, içerikteki etkili bir cümleyi de kullanabilirsiniz. Bu tip başlık tercihleri, tıklanma oranını artıracaktır.

 

İçerikleri birden fazla ve farklı şekilde paylaşarak dikkat çekin!

Bilirsiniz ki tweetlerin ömrü kısadır. Bu yüzden ilgiyi canlı tutmak adına, farklı başlıklarla birden fazla tweet atabilirsiniz. Aynı içeriği paylaşırken farklı başlık ve cümleler kullanmak, ilgi çekeceği gibi spam olarak görünmenizi de engellemiş olur.

 

Kendinizden farklı olmayın!

Hedef kitlesini artırmak adına kendini farklı gösteren Twitter kullanıcıları olduğunu hemen herkes tahmin ediyordur. Aslında bu yanlış bir yaklaşımdır. Her ne kadar profesyonelce görünse de, ilerleyen zamanlarda sizinle tanışma talebinde bulunan twitter kullanıcılarını kaybetmenize bile neden olabilir. Her zaman ve her yerde kendiniz gibi olmaktan çekinmeyin.

 

Trend konulara ve gündeme ayak uydurun!

Twitter profilinizin sağındaki bölgede trend konular yer alır. Bu trend konular, gündemi belirleyen, gündemden etkilenen konulardır. Bu konuları takip edip hashtag ile bunları paylaşarak dikkat çeker ve hedef kitlenizi artırabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgeye ve takip ettiğiniz Twitter kullanıcılarına göre trend konuları değişiklik gösterir. Bu da sizi sizi takip etme potansiyeli olan kullanıcılara daha kolay ulaşmanızı sağlar.

 

Dikkati çekmek için görsel içeriklerden faydalanın!

Görsel içeriğin yazılı içerikten daha çok ilgi duyduğu aşikardır. Bu yüzden tweetlerinizde fotoğraf, grafik, anket kullanmaya özen gösterin.

 

Diğer Twitter kullanıcılarıyla iletişime geçin!

Twitter kullanıcılarıyla iletişime geçerek fark yaratabilirsiniz. İlk adımı beklemeden siz atın ve paylaşılan bir tweetten iletişim kurun. Bu sayede sohbet başlatarak ilgi çekmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

11 Temmuz 2015, Sosyal Medya kategorisinde yazıldı ve hiç yorum yapılmadı

Etiketler: twitter kullanıcıları, twitter, twitterda paylaşmak, twitter trend konular, twitter tavsiyeleri

Bir önceki yazımız Sosyal Medya Ajansı Blogu Açıldı başlıklı sayfamızda türkiye sosyal medya rakamları, facebook, twitter, pinterest, youtube, sosyal medya paketleri, instagram konularında bilgiler paylaşılmış.
Dikkat Çekici Tweetler İçin Tavsiyeler E-Ticaret Eticaret