Facebook Kalıcı Hesap Silme İşlemi

Facebook hesabınızı, herhangi bir nedenden dolayı tamamen silmek istiyorsanız, izlemeniz gereken adımlar aşağıdadır. Unutmayın ki bu işlem, hesabın kapanmasını değil; tamamen silinerek ortadan kaldırılmasını hedeflemektedir. İşlemin uygulanmasından 14 gün sonra facebook hesabı tamamen silinmiş olur. Bu süre içerisinde tekrar hesaba girmeye çalışırsanız, hesabı aktifleştirmiş ve silme işlemini iptal etmiş olursunuz. Yani facebook, bu kararı uygulamaktan vazgeçmeniz adına 14 gün mühlet veriyor. Bu sürenin sonunda ise, hesap tüm geçmişiyle ortadan yok oluyor. Dilerseniz hesabın bir kopyasını bilgisayara indirmek de mümkün. Bunun için adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu işlem geri dönüşüm olmaksızın uygulandığı için, Sosyal Medya Ajansı olarak hesabınızın kopyasını ya da önemli bilgilerinizi ve fotoğraflarınızı elinizde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Şimdi sırasıyla uygulamanız gereken adımları bildirelim:

 

Facebook Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

Tüm bu adımlardan sonra işlem tamamlanmaktadır. Bu süre içerisinde sabırlı olmakta ve hesabı aktifleştirmemekte fayda vardır. Uzmanlar, Facebook kullanımının zararlı alışkanlıklarla aynı etkileri gösterdiğini; bırakılmasının da bir maddeyi bırakmak kadar zor olabileceğini belirtmektedirler. Kontrolsüz Facebook kullanımı, yemek yeme, su içme, tuvalete gitme gibi günlük doğal ihtiyaçların unutulmasına yol açmaktadır. Facebook müptelası kişi, bilgisayar başındayken bu ihtiyaçlarını unutarak, madde bağımlısı kişilerle aynı tepkilerin yaşanmasına neden olur. Hey şeyde olması gerektiği gibi, facebook kullanımında da kontrol sağlanmalı ve aşırıya kaçılmamalıdır. Bu noktada, facebook hesabının silinmesi gerekiyorsa, bu işlem uygulanmalıdır. Hesabın silinmesinde rol oynayan diğer faktörlerin de Instagram, Pinterest, Twitter gibi paylaşım siteleri olduğu bilinmektedir. Bu sosyal medya siteleri, her geçen gün gelişme kaydederek; bazı paylaşım sitelerinin ekarte edilmesine de neden olabilmektedir.

24 Şubat 2015, Sosyal Medya kategorisinde yazıldı ve hiç yorum yapılmadı

Etiketler: facebook hesabı, facebook, hesap kapatma, facebook kullanımı, sosyal medya siteleri

Bir önceki yazımız Sosyal Medya Ajansı Blogu Açıldı başlıklı sayfamızda türkiye sosyal medya rakamları, facebook, twitter, pinterest, youtube, sosyal medya paketleri, instagram konularında bilgiler paylaşılmış.
Facebook Kalıcı Hesap Silme İşlemi E-Ticaret Eticaret