Instagram’da Takipçi Kazanmak İçin 10 İpucu

Instagram aktif kullanıcı sayılarının Twitter’ı geçtiği şu dönemde, tanıtım ve pazarlama yöntemlerine sağladığı kazanç da artış göstermektedir. Instagram’a birkaç saniyede üye olarak, ürün ve marka tanıtımınızı yapmak için sosyal medya pazarlama yöntemlerinize dahil edebilirsiniz. Kurumsal bir Instagram hesabı açarken, paylaşacağınız fotoğrafların içerikleri, marka ve ürününüz ile bağdaşmalıdır. Bu sayede daha çok kullanıcıya ulaşmayı hedeflemiş olursunuz. Eğer verdiğiniz hizmet fotoğraf içeriği oluşturacak yapıda değilse, uygulamanız gereken bazı adımlar vardır. Instagram’da takipçi kazanmak için yapmanız gereken 10 ipucu makalemizin devamındadır.

Diğer Instagram kullanıcılarıyla irtibata geçin!

Instagram’da tanındığınız kadar takipçi kazanırsınız, bunu unutmayın. Tanıtımınızı yapabilmek için de diğer kullanıcılarla iletişim kurarak sohbet başlatın. Düzenlenen etkinliklere katılın ve markanızın tanıtımına olanak sağlayın. Aktif bir kullanıcı olup, yorum yapmaya özen gösterirseniz; birçok kişi tarafından dikkat çeker ve ilgi görürsünüz.

Kurumunuzun fotoğraflarını paylaşın!

Hizmet verdiğiniz şirket, insanlar tarafından merak ediliyor olabilir. Hatta şirket çalışanlarının da onayıyla, onların fotoğraflarını da paylaşabilirsiniz. Bu paylaşımlarda ortamın düzenine, uyumuna ve dekorasyonda estetik dokunuşlara özen gösterin.

Ürünlerinizin, başka platformlarda olmayan fotoğraflarını paylaşın!

Bir etkinlik yapacak ya da bir fuara katılım gösterecekseniz; daha önce hiçbir yerde paylaşımını yapmadığınız ürün fotoğraflarını paylaşabilirsiniz. Piyasaya sunmayı planladığınız bir ürününüzün ön tanıtımını instagramda yapabilirsiniz.

Grafik ve anketlere yer verin!

Markanız buna uygunsa, ürünlerinizle ilgili grafik ve anket paylaşımları yaparak takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Kolaj oluşturarak dikkat çekin!

Kolaj fotoğraflar, dikkati çeken özellikte oldukları için tercih edilmesi gereken paylaşımlardır. Fotoğraflarınızın üzerine kısa ve öz yazılar yazarak da kullanıcı kazanabilirsiniz.

Paylaşımlarınızda hashtag önemini unutmayın!

Sosyal medya platformlarında hashtag kullanımının önemi oldukça büyüktür. Ürünlerinizle, markanızla ilgili hashtagler tercih edebilirsiniz. Diğer sosyal medya mecralarında özgün olarak kullanmakta olduğunuz hashtagler varsa, bunlara Instagram’da da yer verin. Bu sayede, diğer platformlardaki takipçilerinizin sizi bulmaları kolaylaşacaktır.

 

Instagram üzerindeki hesabınızı diğer sosyal medya platformlarında paylaşın!

Instagramdaki hesabınızı diğer sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak duyurabilirsiniz. Unutmayın ki, sosyal medya platformları, birbirleriyle etkileşim ve iletişim halindedirler.

 

İnstagram‘a Özel Fırsatlar Sunun

Özel Fırsatlar Sunun

Instagram kullanıcılarına sunabileceğiniz özel fırsatlar, onların sizi takip etme konusunda ısrarlı bir tavır takınmasına neden olacaktır. Piyasaya yeni sürülecek bir ürünün yanı sıra, sunacağınız özel kampanyalar ile takipçilerinizin özel hissetmesine neden olabilirsiniz. Daha önceden paylaştığımız, Instagram`ı Reklam Odaklı Kullanmak başlıklı yazımızda bu konunun devamını da görebilirsiniz.

 

Profilinizi güncelleyin!

Profilinizdeki bilgi yazısını ve profil fotoğrafınızı periyodik aralıklarla güncelleyerek dikkat çekebilirsiniz. Sosyal medya ajansı olarak bu başlığın sizin için gerçekten de faydalı olacağını söyleyebiliriz.

Bloğunuzda ya da web sitenizde, instagram hesabınıza yer verin!

Blogunuz ya da web siteniz yeterli ilgiyi görüyorsa, buradan Instagram hesabınıza link vererek ulaşımı kolaylaştırabilirsiniz.

 

İlgi çekici fotoğraflar paylaşmaya özen gösterin!

Instagram, görsel etkinin üst düzeyde olduğu bir platformdur. Bu yüzden tercih ettiğiniz fotoğraflar dikkat çekici yapıca olmalıdır. Bu sayede takipçi sayınızı artırmanız da kolaylaşır. Dikkat çekici fotoğraflar için, fotoğraf düzenleme programlarından faydalanabilirsiniz.

02 Mart 2015, Pazarlama & Reklam, Sosyal Medya kategorilerinde yazıldı ve hiç yorum yapılmadı

Etiketler: sosyal medya pazarlama, instagram, Instagram hesabı, instagram takipçi, sosyal medya ipucu, instagram kullanıcı sayısı

Bir önceki yazımız Sosyal Medya Ajansı Blogu Açıldı başlıklı sayfamızda türkiye sosyal medya rakamları, facebook, twitter, pinterest, youtube, sosyal medya paketleri, instagram konularında bilgiler paylaşılmış.
Instagram’da Takipçi Kazanmak İçin 10 İpucu E-Ticaret Eticaret