Instagram`ı Reklam Odaklı Kullanmak

Sosyal ağların kullanımı her geçen gün biraz daha artıyor. Özellikle mobil cihazların sisteme entegrasyonu sayesinde sosyal ağlar oldukça büyük bir kitleye hitap eder hale geldi. Bu ağlar arasında reklam organizasyonu konusunda en büyük avantajlar sunanlardan biri de şüphesiz Instagram’dır. Instagram’ı diğer sosyal medya mecralarından ayıran ve reklam konusunda tercih edilebilir kılan en büyük avantajı ise fotoğraf vasıtası ile reklam yapabilmenize olanak sağlamasıdır. Bunu etkin olarak kullandığınız takdirde hiçbir ücret ödemeden büyük kitlelere ulaşmanın eşsiz hazzını yaşayabilirsiniz. Ancak Instagram vasıtası ile iyi bir yerlere gelebilmenin en büyük destekçisi sosyal medya ajansı ile çalışmaktır.

Instagram Sosyal Medya Kampanyaları

Sosyal medya ajansı ile işbirliği içerisinde yürüttüğünüz Instagram projesi ile büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. Firmanızın imajında iyi bir izlenim yaratarak, sürekli olarak düzenleyebileceğiniz ve reklam yapabileceğiniz bir ağa sahip olabilirsiniz. Alanında uzman sosyal medya ajansları, sizlerin talepleri doğrultusunda Instagram hesabınızın takipçi ve etkinlik konusunda iyi konumlara gelebilmesine fırsat hazırlar. Bunun farkında olan büyük firmalar, alanında uzman sosyal medya ajansı ile çalışmayı bu eylemin değişilmez unsuru olarak görüyor.

Instagram Görsel Açıdan Zengin Reklamlar

Görsel Açıdan Zengin Reklamlar Sunabilirsiniz

Instagram, sosyal ağlar arasında görselliğin en ön plana çıktığı bir sosyal ağdır. Milyonlarca etkin kullanıcısı olan ve fotoğraflar sayesinde büyük kitlelere ulaşabildiğiniz bu sosyal medya platformu, günlük en üst düzeyde kullanıcının ulaştığı bir internet sitesidir. Mobil uygulama vasıtası ile giren kullanıcıların, telefonları sayesinde yakaladığı fotoğrafları yayınlama fırsatı yakalamaları dikkat çekici bir unsurdur. Alanında uzman bir sosyal medya ajansı ile çalıştığınızda sizler de görsel anlamda çok farklı etkiler yaratabilecek ve büyük kitlelere hitap edebilecek bir hesaba sahip olabilirsiniz.

 

Üretimin Arka Planını Tanıtın

Kullanıcıların Instagram hesabınızı takip etmesi için bir farklılık yaratmanız gerekiyor. Bunun için en temel örneklerden birisi şüphesiz kullanıcılara üretim bandına dair fotoğraflar sunmanızdır. Bu sayede kullanıcı kendini özel hissedecek ve hesabınızı takip etmek için isteklilik duyacaktır. Bir kurumsal sosyal medya ajansı ile çalışmanız dahilinde piyasanın net bir analizi yapılacak, kullanıcı portföyüne hitap eden eserler ortaya çıkacaktır. Ürünlerinizin nasıl meydana geldiğine, hangi süreçlerden geçtiğini fotoğraflar sayesinde takipçilerinize sunabilirsiniz.

İnstagram‘a Özel Fırsatlar Sunun

Özel Fırsatlar Sunun

Instagram kullanıcılarına sunabileceğiniz özel fırsatlar, onların sizi takip etme konusunda ısrarlı bir tavır takınmasına neden olacaktır. Piyasaya yeni sürülecek bir ürünün yanı sıra, sunacağınız özel kampanyalar ile takipçilerinizin özel hissetmesine neden olabilirsiniz. Firmanızın gözle görülür bir değişim yaşamasını mümkün kılan bu eylem için çalıştığınız sosyal medya ajansı ile ortak bir çalışma yürütmeniz gerekmektedir. Takipçi portföyünüzü genişletecek projelere imza atmanız için bir uzman görüşü almanın hiçbir sakıncası olamaz.

 

Samimi Olun

Instagram, genellikle samimi kullanıcıların toplandığı bir platformdur. Sizler de kurumsal bir firma olmanıza karşın takipçilerinize samimi fotoğraflar paylaşarak iyi konumlar elde edebilirsiniz. Çalışanlarınızın ne kadar sevinçli ve sıcak kanlı insanlar olduğuna dair paylaşacağınız görseller sayesinde büyük kitlelere kendinizi iyi bir şekilde lanse edebilirsiniz.

08 Ocak 2015, Pazarlama & Reklam, Sosyal Medya kategorilerinde yazıldı ve hiç yorum yapılmadı

Etiketler: instagram kampanyaları, instagram hesabı, instagram, mobil uygulama, sosyal medya uzmanı, sosyal ağlar

Bir önceki yazımız Sosyal Medya Ajansı Blogu Açıldı başlıklı sayfamızda türkiye sosyal medya rakamları, facebook, twitter, pinterest, youtube, sosyal medya paketleri, instagram konularında bilgiler paylaşılmış.
Instagram`ı Reklam Odaklı Kullanmak E-Ticaret Eticaret