13:45, 02 Mart 2015
Instagram’da Takipçi Kazanmak İçin 10 İpucu

Instagram aktif kullanıcı sayılarının Twitter’ı geçtiği şu dönemde, tanıtım ve pazarlama yöntemlerine sağladığı kazanç da artış göstermektedir. Instagram’a birkaç saniyede üye olarak, ürün ve marka tanıtımınızı yapmak için sosyal medya pazarlama yöntemlerinize dahil edebilirsiniz. Kurumsal bir Instagram hesabı açarken, paylaşacağınız fotoğrafların içerikleri, marka ve ürününüz ile bağdaşmalıdır. Bu sayede daha çok kullanıcıya ulaşmayı hedeflemiş olursunuz. Eğer verdiğiniz hizmet fotoğraf içeriği oluşturacak yapıda değilse, uygulamanız gereken bazı adımlar vardır. Instagram’da takipçi kazanmak için yapmanız gereken 10 ipucu makalemizin devamındadır.

14:39, 28 Şubat 2015
Başarılı Facebook Reklamları İçin 4 İpucu

Ürün ve marka pazarlamada Facebook reklamlarının önemi tartışılmaz. Bu reklamların öne çıkmasını sağlayarak hedef kitlenizi genişletebilir ve ürün satışlarınızı artırabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken 4 yol vardır:

08:39, 21 Şubat 2015
Twitter İstatistikleri 2014 - 2015

Sosyal medya ağlarının yaygınlaşması, insanların bu sektöre rağbet göstermesi birçok projenin artık global boyuta ulaşmasına imkan tanıdı. Facebook’un yarattığı ekolün izinden giden ve gerçekten çok farklı bir sistemi yaratmayı başaran Twitter da bu sosyal medya platformları arasında gösterilebilecek niteliğe sahiptir. Milyonlarca insanın her gün düzenli olarak takip ettiği bir site olmayı başaran Twitter, sektörün de önde gelen isimlerinden biri olmayı başardı. Yaptığı akıllı çalışmalar ve başarılı alt yapısı ile de fark yaratmayı başaran Twitter, sayısal veriler ile de büyüklüğünü piyasaya kanıtlıyor.

17:31, 06 Şubat 2015
Birden Fazla Instagram Hesabını Nasıl Yönetirsiniz

Instagram, sosyal ağlar arasında otoritesini kazanmış ve kazanmaya da devam eden bir yapı olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle görsel tema üzerine inşa edilen bir sosyal medya mecrası olması nedeni ile reklam şirketlerinin de ilgisini çekmeyi başarması ile de takdir kazanmayı başarmış vaziyette. Birçok firma dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Instagram’da yerini sağlamlaştırabilmek için 3-4 hatta çoğu zaman 10’u geçen sayıda hesap ile etkin olmaya çalışıyor. Hal böyle olunca hesapların eş zamanlı kontrolü, ayrı bir şekilde yönetilmesini mümkün kılan bir alt yapıya ulaşmakta da büyük zorluklar yaşanıyor. Tabi bu durum detaylı araştırma yapmazsanız geçerli.

09:06, 02 Şubat 2015
Dijital Reklamların %56’sı Görülmüyor

Google reklam verenlerin en çok tercih ettiği adreslerin başında yer alıyor. Firmanın dünya çapında yüksek bir gelir kaynağına sahip olan firmalar arasında edindiği konum ve yıllardır sunduğu başarılı DoubleClick hizmeti ile dijital reklam konusunda ilk akla gelen firmalar arasında yerini edindiğini söylersek hiç de yanlış bir noktaya dikkat çekmiş olmayız. Sosyal medya merkezli çalışmalar kadar performans sunan ve tamamen ziyaret odaklı reklam hizmeti veren bu uygulamanın birçok büyük firma tarafından halen etkin kullanıldığını söylersek hiç de yanlış bir detaya dikkat çekmiş olmayız.

09:41, 30 Ocak 2015
Markaların Sosyal Medya Kullanımı İçin Tavsiyeler

İletişim alanında yaşanan gelişmelerin meydana getirdiği her an ulaşılabilir olmak bireysel anlamda insanları mutlu ettiği gibi pek çok sektör için önemli avantajlar içermektedir. Özellikle internette sağlanan görünürlüğü reklamcılık alanında doğru metotlarla kullandığımızda pazarlama sektörü başarılı satış grafikleri yakalayabilmektedir. Oluşturulan sosyal medya platformları sayesinde milyonlarca kullanıcının ortak paylaşımları sayesinde farklı sektörler içerisindeki markalar, etkili reklam kampanyaları yürütmektedir. Facebook ise başlı başına bir ağ olarak karşımıza çıkmakta kullanıcı sayısının 1 milyarı aştığı düşünülürse bu geniş potansiyelin çok iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerektiği de anlaşılacaktır. Ardından gelen Twitter da önemli bir kitleye hitap etmekte ve kullanılacak özel teknikler bu alanda da firmanızın çok fazla retweet alarak popülaritenizin artmasını sağlayacaktır. Instagram ise yıldızı giderek parlayan bir sosyal medya paylaşım sitesi olarak farklı bir alternatif olarak karşınıza çıkabilmektedir.

12:26, 25 Ocak 2015
Twitter`da Sevilen Bir Hesap Olmanın Sırları

Sosyal ağlar kabul etmesek bile artık günümüzün değişilmez bir parçası. Hayatımızın her anında yanımızda olan, arzularımıza yanıt veren sosyal medya mecraları, insanlar ile iletişime geçmenin anlık sıkıntılarımızı paylaşmanın, güncel konularda fikir sahibi olmanın en temel anahtarı niteliğindedir. Bu bağlamda en çok takip edilen ve en fazla ilgi gösterilen sosyal ağlardan birisi de Twitter’dır. Twitter’a ait bilgiler oldukça ilginç sonuçları karşımıza çıkarıyor. Her gün yaklaşık olarak 500 milyon tweet’in atıldığı bir platformun etkin olarak kullanıldığında nasıl sonuçlar doğurabileceğini tahmin edin. Bu kadar çok insanın kullandığı bir platformda başarılı bir konumu elde etmenin de ilgi çekici yöntemleri şüphesiz var.

14:47, 08 Ocak 2015
Instagram`ı Reklam Odaklı Kullanmak

Sosyal ağların kullanımı her geçen gün biraz daha artıyor. Özellikle mobil cihazların sisteme entegrasyonu sayesinde sosyal ağlar oldukça büyük bir kitleye hitap eder hale geldi. Bu ağlar arasında reklam organizasyonu konusunda en büyük avantajlar sunanlardan biri de şüphesiz Instagram’dır. Instagram’ı diğer sosyal medya mecralarından ayıran ve reklam konusunda tercih edilebilir kılan en büyük avantajı ise fotoğraf vasıtası ile reklam yapabilmenize olanak sağlamasıdır. Bunu etkin olarak kullandığınız takdirde hiçbir ücret ödemeden büyük kitlelere ulaşmanın eşsiz hazzını yaşayabilirsiniz. Ancak Instagram vasıtası ile iyi bir yerlere gelebilmenin en büyük destekçisi sosyal medya ajansı ile çalışmaktır.

15:30, 02 Aralık 2014
Facebook İstatistikleri 2014

Facebook, bilindiği üzere 4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından Amerika’da Harvard Üniversitesi öğrencileri için kurulmuş küçük bir öğrenci sosyal ağıydı. Ardından, Bostan etrafındaki tüm üniversitelere yayılmayı başardı ve ilk senenin sonunda ABD’deki üniversitelerin tamamı Facebook sosyal medya platformunda yer alıyordu. Sonrasında ise Facebook tüm dünya üniversitelerine yavaş yavaş yayılmaya başladı. Ülkemize ise ilk defa 2007 yılında popülerleşmeye başladı ancak sadece İngilizce olarak kullanılabilmesi nedeniyle, kısıtlı bir kitleye yayılmıştı. Ancak, Türkçe dil seçeneği gelmesi ile birlikte tüm Türkiye’ye hızlı bir şekilde ulaşmayı başardı.

Bu yazımızda ise, Facebook’un 2014 global istatistiklerine (Kasım 2014 verileri) göz atacağız ve kısa olarak inceleyeceğiz.

18:00, 20 Kasım 2014
Facebook Pazarlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Facebook bilindiği üzere dünyanın en büyük sosyal medya platformudur. Bu sıfatı ise sarsılmaz bir şekilde elinde tutmaktadır çünkü son verilere göre 1.35 milyar aylık aktif kullanıcıya sahiptir. Sahip olduğu bu muazzam istatistiki veri ise her geçen ay hızlı bir şekilde yükselmektedir. Geçtiğimiz yıldan bu yana aktif kullanıcı sayısı ise %12 oranında artmıştır. Bu da düzenli bir şekilde kullanıcı sayısını artırdığını göstermektedir.

Genel olarak bakıldığında ise, bir başka sosyal medya mecrasının şu anda 1 milyar barajına yaklaşabilmesi hem toplam kayıtlı kullanıcı sayısı olarak hem de aylık aktif kullanıcı sayısı olarak pek de mümkün görünmemektedir. İşte bu nedenle de Facebook pazarlaması, tüm dijital pazarlama alternatifleri arasında kendisine çok önemli bir yer edinebilmektedir.