Sosyal Medya Ajansı Blogu Açıldı

CREAMIVE sosyal medya ajansı olarak geçtiğimiz aylarda Facebook Uygulaması (sosyal medya ajansı) adlı internet sitemizi yayına almıştık. Bu internet sitesinde hazır paketler içerisinde Facebook danışmanlığı, Facebook Yönetimi, Twitter Reklamları, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Tanıtım Videosu, Tanıtım Yazısı gibi başlıklarda hazır paketleri sunmayı amaçlamaktayız. Sosyal Medya Paketleri içerisinde de markanıza özel olarak ek ya da sabit hizmetleri alarak, firmanızın sosyal ağlardaki bilinirliğini ve kurumsal imajınızı artırmanız mümkün olacaktır.

Türkiye`de Sosyal Medya Platformları

 

Türkiye`de Sosyal Medya Platformları

Facebook yaklaşık 10 sene öncesinde kuruldu ve 2010 yılından itibaren de ülkemizde yoğun bir şekilde kullanılıyor. 30 milyondan fazla Türk aktif kullanıcısı olan platforma her gün 20 milyondan fazla kişi mobil / akıllı cihazlardan giriş yapıyor. Twitter ise ülkemizde 10 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Hal böyle olunca da sosyal medya mecraları ülkemiz için bir hayli önemli konuma gelmiştir. Bu iki mecra en fazla vakit geçirilen ağlar ancak firmaların bulundukları sektörlere göre diğer platformlarda da yer almaları gerekiyor. Örneğin; moda ve giyim sektöründe yer alan markaların Instagram`ı ve belki de Pinterest’i aktif bir şekilde kullanmaları gerekmesi gibi insan kaynakları ile alakalı işler yapan şirketler de Linkedin’de bulunmak zorundalar.

 

Video Mecraları

Video içeriği üretebilen markaların da kesinlikle Youtube`da olmaları gerekiyor. Eğer, yoğun bir içerik sahibiyse markanın izlesene.com ve diğer yerli video portallarında da yer edinmesi gerekiyor çünkü ne kadar fazla mecrada yer alınırsa, markalar için o kadar iyi olmaktadır. Bunun nedeni ise, her yeni mecrada markayı bilmeyen kişilerin olabileceğidir. Böylelikle, markanız yeni kişiler tarafından tanınabiliyor ve doğal olarak da bu kişiler sizin potansiyel müşteri kitlenizden alışveriş yapmış gerçek müşterilerinize doğru yol alıyor.

 

Sosyal Medya Ajansı Neler Yapacak?

Facebook Uygulaması adlı sitemiz, bir üst kısımda bahsettiğimiz alanlarda, markanıza fayda sağlayacak tüm sosyal medya çalışmalarını yapacak. Bu çalışmaları ise paketler halinde yapacağı için, her bütçeye uygun farklı sosyal medya yönetimi hizmeti alternatifini de sunabilecek. Ayrıca, markanıza göre detaylı sosyal medya analizleri yaparak, markanızın ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş hizmetler de sunacak. Böylelikle, rakiplerinize göre farklı çalışmalar sonucunda, sosyal ağlardan onların rahatlıkla önüne geçebileceksiniz. Hem de, sizin talep edeceğiniz diğer dijital konularda da hizmetler sunabileceğimiz için tek bir ajans ile tüm dijital ihtiyaçlarınızı karşılayabileceksiniz. Sizin yapmanız sadece bizim göndereceğimiz analizleri ve raporları incelemek olacaktır çünkü diğer tüm dijital işler tarafımızca yapılacak.

İlk yazımızı burada sonlandırma vakti geldi, çattı. Lütfen aklınıza gelen tüm sorular için bizim ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Bizlere iletişim sayfamızdan ya da sayfamızda yer alan telefon numarasında ulaşabilirsiniz.

Markanz için yapacağımız taratıcı sosyal medya çalışmalarında görüşmek dileğiyle.

15 Kasım 2014, Sosyal Medya, Bizden Haberler kategorilerinde yazıldı ve hiç yorum yapılmadı

Etiketler: türkiye sosyal medya rakamları, facebook, twitter, pinterest, youtube, sosyal medya paketleri, instagram

Sosyal Medya Ajansı Blogu Açıldı E-Ticaret Eticaret