Sosyal Medya Etkileşimi

Bundan 10 yıl öncesine kadar hepimiz bir MSN Messenger kullanıcısıydık. Şimdi ki gibi telefonlarda bu kadar gelişmiş değildi. Bilgisayarı kullanabildiğimiz sürece Messenger açardık ve bu şekilde iletişim kurabilirdik. Şu an ise sosyal medya o kadar gelişmiş durumda ki insanlarla iletişim kurabileceğimiz yüzlerce program var. Teknolojinin gelişimiyle sosyal medya gelişimi birbiriyle paraleldir.

Sosyal Medyanın İnanılmaz Gelişimi

Elimize ne zaman akıllı telefonlar geçtiyse, o zamandan itibaren farklı programları kullanma imkanımız oldu. Sosyal medya ile bu kadar gelişimin en büyük öncüsü Facebook. Durum paylaşımı, görüntü paylaşımı, sohbet sayesinde mesajlaşma imkanı insanlara oldukça cazip geldi. Ve 7’den 70’e herkes bir Facebook kullanıcısı oldu. Sosyal medya sayesinde insanlar işlerini daha kısa sürede çabuk halledebilme imkanı buldu. Öyle ki Facebook üzerinden iş imkanları bile bulunabiliyor.

Sosyal Medyanın Yeni Öncüleri Instagram, Foursquare, Twitter

Sosyal Medyanın Yeni Öncüleri: Instagram, Foursquare, Twitter

Sosyal medya öyle bir hal aldı ki insanlar gezdikleri yeri Foursquare aracılığıyla check-in yaparak arkadaş çevresine anında duyurabiliyor. Ne yiyorsa Instagram‘da paylaşıyor. O an ne hissediyorsa Twitter ile durumunu güncelliyor. Eskiden telefonlarda internet kullanımı oldukça azdı. Ancak, şu an bir saniye dahi internetsiz kalamıyoruz. Sosyal medyadan uzak kalmamak amacıyla her an takipteyiz. Arkadaşlarımızla bir cafeye bir şeyler yiyip içmeye gidiyoruz. Ancak herkesin elinde bir telefon biri mekânı check-in ederken diğeri yediği içtiği şeyin fotoğrafını çekip instagrama koyma telaşesi içerisinde. Sosyal medyaya ayak uyduracağız derken yalnızlaşıyor muyuz acaba biraz. Bunun ayrımı çok önemli. Eskiden arkadaşlarla toplanıldığında birbirinin yüzüne bakılırdı şimdi ise herkesin gözü telefonlarda. Sosyal medyayı ve sosyal medya araçlarını düzgün kullanırsak oldukça yararlı işlevleri vardır. Ancak o ayrımı iyi ayırt etmeliyiz. Sosyal medyayı doğru kullandığımız sürece bize hiçbir zararı olmayacaktır aksine çoğu şeyde faydasını göreceğiz. Sosyal medya ajansı olarak bu sürecin uzun yıllar boyunca da devam edeceğinizi tahmin ediyoruz.

 

Yeni Bir Akım Vine

Yeni Bir Akım: Vine

İnternet fenomenleri ya da vine fenomenleri olarak bilinen birçok kişi vardır. 7 saniyelik videoları ile takipçilerini güldürmeyi başarıyorlar. Sahi izlemediğimiz bir vine kaldı mı? Takip ettiğimiz vine fenomenleri yeni bir vine yüklediğinde telefonumuza aniden bildirim gelir ve hemen izleriz. Binlerce beğeni alır. Vine üzerinden o videoyu izlemesini istediğimiz arkadaşlarımızı etiketleriz. Gülerek ve eğlenerek ortamlarda vine tartışmaları yapılır. Elbette bizim de favori bir vine fenomenimiz vardır. Instagram, vine, twitter sayesinde ünlüleri de takip içerisinde oluruz. Sevdiğimiz sanatçıları takip eder ne yaptıklarını hemen öğrenme imkânı elde etmiş oluruz. Hala bir sosyal medya hesabınız yok mu? Bir an önce sosyal medyaya atılın ve bu imkânlardan yararlanın.

14 Ocak 2015, Sosyal Medya kategorisinde yazıldı ve hiç yorum yapılmadı

Etiketler: sosyal medya gelişimi, Facebook, Facebook kullanıcısı, Instagram, Twitter, Vine

Bir önceki yazımız Sosyal Medya Ajansı Blogu Açıldı başlıklı sayfamızda türkiye sosyal medya rakamları, facebook, twitter, pinterest, youtube, sosyal medya paketleri, instagram konularında bilgiler paylaşılmış.
Sosyal Medya Etkileşimi E-Ticaret Eticaret