Sosyal Medyanın Hayatımızdaki Yeri

Gelişen ülkelerin ve teknolojinin bir ürünü olan internetle artık yapılmak istenen ne varsa kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Son dönemlerde 7’den 70’e her kesin ilgisini çeken ve birbirleri ile iletişim kurma imkânı sağlayan sosyal medya ağları bulunmaktadır. Bu ağlar sayesinde artık kilometrelerce uzaklarda olan sevdiklerimizden haber alabilme imkanı sağlamaktayız.

Sosyal Medya Ağlarından Olan Facebook Hakkında

Soysal medya ajansları internet mecralarında markaların varlığını en başarılı şekilde sürdüren firmalardır. Sosyal medya mecraları arasında birçok alternatifler de vardır ve Facebook da bu ağlardan biridir. Facebook ile tanıdığımız ve uzun yıllardır görüşemediğimiz kişileri isim ve soy isimlerini arama yerine yazarak bulabiliriz. Bu sayede mesafeler de olsa sevdiklerimiz ve akrabalarımızla aramızda; onlarla iletişim kurabilme imkanı sağlanmaktadır. Eklediğiniz kişilerin resimlerini ve o anki duygularını anında öğrenebilirsiniz. Anlık duyguların yazılabildiği, paylaşılan arkadaşlar tarafından beğenilebilme özelliğinin olduğu ve yorumlanabildiği bir platform olan Facebook, sosyal medya ağları arasında da en popüler olandır. Bu platformda ayrıca oyun da oynanabilmektedir.

 

Facebook İle Sosyalleşmek

Bunun yanı sıra Facebook ile yapılabileceklerden bir diğeri ise; özel mesajlaşma linki ile sevdiğiniz kişilerle chat şeklinde görüşebilme olanağıdır. Ayrıca bu sistem ile birlikte sevdiklerinizle görüntülü görüşebilme keyfini de yaşama şansına sahip olabilirsiniz. Kısacası Facebook ile sadece sosyalleşmek değil, aynı zamanda eğlenme ve sevdiklerinizin paylaşımlarını görebilme ihtimaline de sahip olmaktasınız. Facebook ile online oyunlar oynayarak bulunduğunuz şehirdeki kişilerle oyun oynama fırsatı da yakalabilirsiniz. Hatta bu durum sadece bulunduğunuz şehir ile de kısıtlı değildir. Tüm dünyadan insanlarla bu oyunları oynayabilirsiniz.. Örneğin İstanbul şehrinde oturuyorsunuz ve online oynadığınız bir oyun var. Bu oyunda da İstanbul odasında bulunan kişilerle oyun oynayabilir oyun oynarken de sohbet edebilirsiniz.

 

Sosyal ağlardan Facebook kullanımında dikkat edilecekler

İlk olarak tanımadığınız ve kötü içerikler paylaşan kişileri arkadaş olarak eklememeniz gerekmektedir öyle ki bu şahıslar ciddi sorunlar yaşamanıza neden olacaktır. Çünkü sosyal medya platformlarında bulunan ve kötü amaçlı olan kişiler sizlerin hesabınızda bulunan arkadaşlarınızı rahatsız edebilir. Hatta daha da ileri giderek sizlerin Facebook şifrenizi kırarak hesabınıza erişimize mani olabilirler. Bu gibi sorunlar dışında özel bilgilerinizi de bu alanda herkesin görmesine izin vermemeniz daha doğru olacaktır. Eğer iletişim bilgileriniz ve açık adresinizi Facebook’ta herkesin göreceği şekilde paylaşırsanız ciddi sıkıntılar da yaşayabilirsiniz.

 

Facebook’ta Güven Sorunu

Online oynadığınız oyunlarda da dikkat etmeniz gereken önemli konular vardır. Bunlardan bir tanesi de herkese fazla güvenmemelisiniz. Eğer güvenirseniz; ciddi sıkıntı ve sorunlar yaşayarak üzülebilirsiniz. Sosyal ağ kullanımlarınızda beğendiğiniz video ya da güzel sözleri de paylaşabilir ve beğendiklerinizi arkadaşlarınızın da beğenisine sunabilirsiniz. Bu sayede sosyalleşmenin yanı sıra güzel bilgi ve becerilerinde paylaşılmasına imkân sunmaktadır. Sosyal ağ kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri lütfen unutmayın, sonunda üzülmeyin.

17 Mart 2015, Sosyal Medya kategorisinde yazıldı ve hiç yorum yapılmadı

Etiketler: online oyunlar, facebook, facebook oyun, sosyal medya oyun, kişilerle iletişim

Bir önceki yazımız Sosyal Medya Ajansı Blogu Açıldı başlıklı sayfamızda türkiye sosyal medya rakamları, facebook, twitter, pinterest, youtube, sosyal medya paketleri, instagram konularında bilgiler paylaşılmış.
Sosyal Medyanın Hayatımızdaki Yeri E-Ticaret Eticaret