Twitter`da Sevilen Bir Hesap Olmanın Sırları

Sosyal ağlar kabul etmesek bile artık günümüzün değişilmez bir parçası. Hayatımızın her anında yanımızda olan, arzularımıza yanıt veren sosyal medya mecraları, insanlar ile iletişime geçmenin anlık sıkıntılarımızı paylaşmanın, güncel konularda fikir sahibi olmanın en temel anahtarı niteliğindedir. Bu bağlamda en çok takip edilen ve en fazla ilgi gösterilen sosyal ağlardan birisi de Twitter’dır. Twitter’a ait bilgiler oldukça ilginç sonuçları karşımıza çıkarıyor. Her gün yaklaşık olarak 500 milyon tweet’in atıldığı bir platformun etkin olarak kullanıldığında nasıl sonuçlar doğurabileceğini tahmin edin. Bu kadar çok insanın kullandığı bir platformda başarılı bir konumu elde etmenin de ilgi çekici yöntemleri şüphesiz var.

Sosyal Medya’da Kaliteli İçerikleri Retweet Edin

Her gördüğünüz yazıyı Retweet etmeniz, takipçilerinizin gözünde iyi bir izlenim bırakmayabilir. Sizin güncel konulara olan yaklaşımlarınızda ayrılıkçı bir portföy çizmeniz, insanların size karşı ön yargılı bir yaklaşım benimsemelerine fırsat tanır. Sosyal medya ajansı vasıtası ile fikir alışverişi yaptığınız takdirde, ılıman ve toplumun her kesimini kucaklayıcı bir hesap çizgisinde bulunmanın büyük avantajlar sağladığını gözlemleyebilirsiniz.

 

Blog Yazarları Twitter’ı Etkin Kullanmalı

Blog Yazarları Twitter’ı Etkin Kullanmalı

Twitter günümüzde en çok ziyaretçinin uğradığı internet adreslerinden biri niteliğinde. Bir blog yazarıysanız ve sitenizin hit gidişatından memnun değilseniz, Twitter sayesinde iyi bir ziyaretçi akışı elde edebilirsiniz. Yeni çıkan akıllı telefonlar, vizyona yeni giren filmler, çok satan kitaplar, gezdiğiniz ülkeler hakkında paylaştığınız konuları genelde sizin dışınızda birçok insan araştıracaktır. Sizin anahtar kelime tabanlı bir tweet performansı göstermeniz ve akabinde makalenizi paylaşmanız dahilinde gözle görülür bir hit artışını fark edebileceksiniz. Sosyal medya ajansı ile çalışarak bu konuda daha başarılı bir sonuç elde etmenin kapılarını da aralayabilirsiniz.

 

Popüler Konuları Takip Edin

Başarılı bir Twitter hesabı, güncel konulara farklı bir bakış açısı getirebilmeli. Herkesin tekrar ettiği düşünceleri paylaşmanız dahilinde hiç iyi bir geri dönüş alamayabilirsiniz. Sosyal Medya Etkileşimi konusunda büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Yaşadığınız bölgenin lokasyonunu ayarladığınız takdirde, o bölge dahilinde en çok konuşulan konuları takip etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Bütün Trend Topic niteliğindeki hashtaglere cevap yazmanız, bu bağlamda tweet atmanız da iyi bir hesap çizgisi yaratmanızın önünde büyük bir engeldir. Hangi popüler konular hakkında tweet atarsanız, başarılı yanıtlar alacağınızı bir bilene yani bir sosyal medya ajansı firmasına sorun.

 

Görseller Sizi Farklı Kılar

Görseller Sizi Farklı Kılar

Yapılan araştırmalar salt metin olan tweetlere oranla, görsel anlamda zenginleştirilmiş metinlere oranla üçte bir performans sergilediğini göstermiştir. Yine detaylı araştırmalar göstermiştir ki, popüler hesapların birçoğu göze hitap eden görseller sayesinde büyük farklılıklar yaratmıştır. Bunun için salt metinden oluşan tweetler yerine, görseller ile düzenlenmiş ve göze hitap etmeyi başarabilmiş tweetlere imza atın.

 

İnsanlarla Sohbet Kurun

İnsanlar ile konuşmadan, samimi bir portföy çizemezsiniz. Sınırı aşmadan, seviyeli ve nitelikli kullanıcılara yanıt verirseniz “bizden biri” imajı çizebilirsiniz. Bu bağlamda nasıl bir yol izlemeniz gerektiği için sosyal medya ajansı ile çalışmanız size büyük bir fayda sağlayacaktır.

25 Ocak 2015, Pazarlama & Reklam, Sosyal Medya kategorilerinde yazıldı ve hiç yorum yapılmadı

Etiketler: Sosyal ağlar, Twitter, Twitter hesabı, Trend Topic, fenomen hesap, popüler konular

Bir önceki yazımız Sosyal Medya Ajansı Blogu Açıldı başlıklı sayfamızda türkiye sosyal medya rakamları, facebook, twitter, pinterest, youtube, sosyal medya paketleri, instagram konularında bilgiler paylaşılmış.
Twitter`da Sevilen Bir Hesap Olmanın Sırları E-Ticaret Eticaret